Boys 2005 bests

20-POINT GAMES

35 – Tyrone Lewis, Harry S. Truman (vs. Blake)
30 – Ray Stevens, Bridgeton (vs. Ocean City)
29 – B.J. Jones, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
29 – Santos Andujar, Sacred Heart (vs. Seneca)
28 – B.J. Jones, Wildwood (vs. Ocean City)
28 – Tyrone Lewis, Harry S. Truman (vs. Camden Catholic)
27 – Anthony Raffa, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
27 – Mike Farrow, Middle Twp. (vs. Archbishop Carroll)
26 – Lemeire Talley, Highland (vs. Burlington Twp.)
25 – Tom Solenski, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
25 – Chris Martin, Winslow Twp. (vs. Brandywine)
25 – Dave Beyel, Ocean City (vs. Cardinal O’Hara)
25 – Adam Braswell, Burlington Twp. (vs. Highland)
25 – Trey Severs, Cape May Tech (vs. Wildwood)
24 – Jim Malatesta, Archbishop Wood (vs. Camden Cath.)
24 – B.J. Jones, Wildwood (vs. Cape May Tech)
24 – Ryan Thompson, Lenape (vs. Blake)
23 – Andrew Keister, Absegami (vs. Communications Tech)
23 – Brandon Carter, Brandywine (vs. Winslow Township)
23 – Dennis Horner, Holy Spirit (vs. Archbishop Wood)
22 – Dante Bailey, Atlantic City (vs. Cardinal Dougherty)
22 – Chris Martin, Winslow Twp. (vs. Holy Spirit)
22 – Dave Beyel, Ocean City (vs. Wildwood)
21- Lee Frazier, Bridgeton (vs. Cape May Tech)
21 – Todd Jones, Burlington Twp. (vs. Philadelphia Electric)
21 – Eric Zimmerman, Seneca (vs. Sacred Heart)
21 – Derek Davis, Seneca (vs. Sacred Heart)
21 – Mike Wood, Ocean City (vs. Bridgeton)
21 – Jarrod Headley, Sacred Heart (vs. Mainland)
21 – Jamarr Johnson, Schalick (vs. Seneca)
20 – Vincent Sampson, Cardinal Dougherty (vs. Woodrow Wilson)
20 – Kahlil Mumford, Cardinal Dougherty (vs. Woodrow Wilson)
20 – George Johnson, Glassboro (vs. Vineland)
20 – Santos Andujar, Sacred Heart (vs. Mainland)
20 – Luke Dillon, Mainland (vs. Sacred Heart)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Tom Solenski, Wildwood Catholic (25 points, 14 rebounds vs. Wildwood)
Andrew Keister, Absegami (23 points, 18 rebounds vs. Communications Tech)
Dennis Horner, Holy Spirit (23 points, 12 rebounds vs. Archbishop Wood)
James Inge, Woodrow Wilswon (19 points, 10 rebounds vs. George Washington)
Jermaine Russell, Cape May Tech (19 points, 16 rebounds vs. Wildwood)
Andrew Keister, Absegami (18 points, 11 rebounds vs. Archbishop Carroll)
Robert Townsend, Cardinal Dougherty (16 points, 11 rebounds vs. Woodrow Wilson)
Darrell Davis, Atlantic City (15 points, 13 rebounds vs. George Washington)
Adam Care, Mainland (14 points, 14 rebounds vs. Schalick)
Levi Orr, Bridgeton (13 points, 10 rebounds vs. Cape May Tech)
Dutch Gaitley, Archbishop Carroll (12 points, 12 rebounds vs. Middle Twp.)
Andrew Randall, Communications Tech. (12 points, 13 rebounds vs. Absegami)
Eric White, Bridgeton (12 points, 18 rebounds vs. Ocean City)
Ryan Agostini, Sacred Heart (12 points, 13 rebounds vs. Seneca)
Eric Williams, Mainland (11 points, 15 rebounds vs. Sacred Heart)
Matt Keating, WW Catholic (11 points, 10 rebounds vs. North Catholic)
Dutch Gaitley, Archbishop Carroll (10 points, 11 rebounds vs. Absegami)

 

10-REBOUND GAMES

18 – Andrew Keister, Absegami (vs. Communications Tech.)
18 – Eric White, Bridgeton (vs. Ocean City)
16 – Jermaine Russell, Cape May Tech (vs. Wildwood)
15 – Eric Williams, Mainland (vs. Sacred Heart)
14 – Tom Solenski, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
13 – Andrew Randall, Communications Tech. (vs. Absegami)
13 – Darrell Davis, Atlantic City (vs. George Washington)
13 – Ryan Agostini, Sacred Heart (vs. Seneca)
12 – Dutch Gaitley, Archbishop Carroll (vs. Middle Twp.)
12 – Walli Adefemi, Winslow Township (vs. Brandywine)
12 – Kenyatta Townsend, Highland (vs. Oakcrest)
11 – Robert Townsend, Cardinal Dougherty (vs. Woodrow Wilson)
11 – Sean Gallagher, Camden Catholic (vs. Truman)
11 – Dutch Gaitley, Archbishop Carroll (vs. Absegami)
11 – Andrew Keister, Absegami (vs. Archbishop Carroll)
10 – James Bevens, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
10 – James Inge, Woodrow Wilson (vs. George Washington)
10 – Zach Luckett, Holy Spirit (vs. Winslow Twp.)
10 – Jason Taylor, Seneca (vs. Sacred Heart)
10 – Jason Taylor, Seneca (vs. Schalick)
10 – Adam Braswell, Burlington Twp. (vs. Philadelphia Elec.)
10 – Matt Keating, Wildwood Catholic (vs. North Catholic)

 

7-ASSIST GAMES

8 – Frank Turner, Atlantic City (vs. Cardinal Dougherty)
8 – Gabe Colon, Highland (vs. Burlington Twp.)
8 – Lee Frazier, Bridgeton (vs. Ocean City)
8- Hanif Edwards, North Catholic (vs. Glassboro)
7 – Frank Turner, Atlantic City (vs. George Washington)
7 – Derek Davis, Seneca (vs. Sacred Heart)
7 – Bob Edmunds, Mainland (vs. Sacred Heart)
7 – Sean McHugh, Lenape (vs. Blake)
7 – Reggie James, Truman (vs. Camden Catholic)