Boys 2008 bests

20-POINT GAMES

27 – Matt Whitworth, Ocean City (vs. Wildwood)
26 – Matt Schiff, Wildwood (vs. Ocean City)
26 – Julian Miller, Wildwood Catholic (vs. Schalick)
26 – Oak Thomas, Schalick (vs. Wildwood Catholic)
24 – Matt Moskowitz, Lower Moreland (vs. L.C.M.R.)
24 – Matt Whitworth, Ocean City (vs. Sacred Heart)
21 – Matt Schiff, Wildwood (vs. Cape May Tech)
21 – Chris Curran, Ocean City (vs. Sacred Heart)
21 – Ryan Abel, Lower Moreland (vs. Oakcrest)
21 – Rich McNamara, Seneca (vs. Archbishop Wood)
20 – Timmy Breaker, Glassboro (vs. L.C.M.R.)
20 – Tim Crawford, Camden Catholic (vs. Communications Tech)
20 – David White, Absegami (vs. Philadelphia Electric)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

David White, Absegami (20 points, 11 rebounds vs. Philadelphia Electric)
Brandon Pascucci, L.C.M.R. (19 points, 10 rebounds vs. Glassboro)
Jaleel Clark, Parkland (19 points, 10 rebounds vs. Archbishop Ryan)
Dom Fiorentino, Cape May Tech (18 points, 18 rebounds vs. Wildwood)
Dom Fiorentino, Cape May Tech (17 points, 20 rebounds vs. Sacred Heart)
Andre Thomas, Math, Civics & Science (16 points, 12 rebounds vs. Saint Joseph)
Austin Witter, W. Windsor-Plainsboro So. (15 points, 11 rebounds vs. Pleasantville)
David White, Absegami (13 points, 16 rebounds vs. Middle Twp.)
Jon Ward, Parkland (13 points, 13 rebounds vs. Communications Tech)
Jaleel Clark, Parkland (13 points, 11 rebounds vs. Communications Tech)
Jeff Lord, Math, Civics & Science (13 points, 13 rebounds vs. Paul VI)
Frank Champion, Mainland (12 points, 12 rebounds vs. Atlantic Christian)
Sherard Cadogan, Camden Catholic (12 points, 10 rebounds vs. Communications Tech)
Rob Puhalski, Atlantic Christian (11 points, 10 rebounds vs. Williamstown)
Mike Shaughnessey, Mainland (10 points, 12 rebounds vs. Atlantic Christian)
Matt Piotrowski, Atlantic Christian (10 points, 12 rebounds vs. Williamstown)
Isiah Dixon, Lenape (10 points, 11 rebounds vs. Middle Township)

10-REBOUND GAMES

20 – Dom Fiorentino, Cape May Tech (vs. Sacred Heart)
18 – Dom Fiorentino, Cape May Tech (vs. Wildwood)
16 – David White, Absegami (vs. Middle Twp.)
15 – Anthony Shelby, Williamstown (vs. Bridgeton)
13 – Jeff Lord, Math, Civics & Science (vs. Paul VI)
13 – Dan Block, W. Windsor-Plainsboro So. (vs. Pleasnatville)
13 – Jon Ward, Parkland (vs. Communications Tech)
11 – Jaleel Clark, Parkland (vs. Communications Tech)
12 – Sean Daniels, Highland (vs. Saint Joseph)
12 – Andre Thomas, Math, Civics & Science (vs. Saint Joseph)
12 – Matt Piotrowski, Atlantic Christian (vs. Williamstown)
12 – Mike Shaughnessey, Mainland (vs. Atlantic Christian)
12 – Frank Champion, Mainland (vs. Atlantic Christian)
11 – Austin Witter, W. Windsor-Plainsboro So. (vs. Pleasantville)
11 – Dainen Green, Glassboro (vs. L.C.M.R.)
11 – Lijah Thompson, Communications Tech (vs. Camden Catholic)
11 – Sean Daniels, Highland (vs. Paul VI)
11 – Tom McKeefery, L.C.M.R. (vs. Lower Moreland)
11 – David White, Absegami (vs. Philadelphia Electric)
11 – Isiah Dixon, Lenape (vs. Middle Township)
10 – Luke Piotrowski, Atlantic Christian (vs. Williamstown)
10 – Rob Puhalski, Atlantic Christian (vs. Williamstown)
10 – Tom McKeefery, L.C.M.R. (vs. Glassboro)
10 – Brian Kilpatrick, Paul VI (vs. Math, Civics & Science)
10 – Jaleel Clark, Parkland (vs. Archbishop Ryan)
10 – Sherard Cadogan, Camden Catholic (vs. Communications Tech)

7-ASSIST GAMES

9 – Aaron Freeman, Cape May Tech (vs. Sacred Heart)
8 – Ramone Williams, Math, Civics & Science (vs. Paul VI)