Boys 2009 bests

20-POINT GAMES

33 – Anthony Taylor, Egg Harbor Twp. (vs. Wildwood Catholic)
27 – Tom McKeefery, Lower Cape May Regional (vs. W. Windsor Plainsboro South)
25 – Myck Kabongo, St. Benedict’s Prep (vs. Atlantic Christian)
25 – Shaquille Shannon, Communications Tech (vs. Pleasantville)
25 – Thomas Parisse, Lower Moreland (vs. Philadelphia Electric)
25 – Aaron Freeman, Cape May Tech (vs. Lower Moreland)
24 – Aaron Freeman, Cape May Tech (vs. Ocean City)
24 – Kacey Carrig, Seneca (vs. Wildwood)
23 – Mikal Demby, Timber Creek (vs. Metropolitan)
23 – Doug Macrone, Archbishop Wood (vs. Woodbury)
23 – Joe Stafankiewicz, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
23 – Lou Sotomayor, Cape May Tech (vs. Lower Moreland)
22 – Tyler Reich, Ocean City (vs. Cape May Tech)
21 – Sherm Blanford, Communications Tech (vs. Salem)
21 – Raheem Roher, Communications Tech (vs. Pleasantville)
21 – Deshon Minnis, Atlantic Christian (vs. St. Benedict’s Prep)
21 – Paul Pammer, Parkland (vs. Holy Spirit)
20 – Aaron Brown, St. Benedict’s Prep (vs. Atlantic Christian)
20 – Jate Cheshul, Holy Spirit (vs. Parkland)
20 – Joe Getz, Archbishop Wood (vs. Woodbury)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Anthony Taylor, Egg Harbor Twp. (33 Points, 10 Rebounds vs. Wildwood Catholic)
Tom McKeefery, Lower Cape May Regional (27 Points, 14 Rebounds vs. W. Windsor Plainsboro South)
Doug Macrone, Archbishop Wood (23 Points, 12 Rebounds vs. Woodbury)
Sherm Blanford, Communications Tech (21 Points, 13 Rebounds vs. Salem)
Jate Cheshul, Holy Spirit (20 Points, 10 Rebounds vs. Parkland)
Tyler Reich, Ocean City (17 Points, 11 Rebounds vs. Philadelphia Electric)
Adam Floyd, Mainland (16 Points, 15 Rebounds vs. Salem)
Kenneth Armstrong, Vineland (16 Points, 11 Rebounds vs. Winslow Twp.)
Trevonn Taylor, Penns Grove (16 Points, 12 Rebounds vs. Egg Harbor Twp.)
Marcus Harmon, Middle Twp. (14 Points, 15 Rebounds vs. Holy Cross)
Adam Floyd, Mainland (14 Points, 10 Rebounds vs. Pleasantville)
Dave McCallion, Wildwood Catholic (13 Points, 15 Rebounds vs. Wildwood)
Terrance Witcher, Oakcrest (13 Points, 14 Rebounds vs. Seneca)
David Sapp, Bridgeton (12 Points, 10 Rebounds vs. Rancocas Valley)
Kenneth Armstead, Vineland (11 Points, 13 Rebounds vs. Middle Twp.)
Chaz Merriman, Rancocas Valley (11 Points, 11 Rebounds vs. Bridgeton)
Woody Furbush, Salem (10 Points, 17 Rebounds vs. Mainland)

 

10-REBOUND GAMES

17 – Woody Furbush, Salem (vs. Mainland)
16 – Evan Brunson, Metropolitan (vs. Timber Creek)
15 – Adam Floyd, Mainland (vs. Salem)
15 – John Paul Kambola, St. Benedict’s Prep (vs. Atlantic Christian)
15 – Dave McCallion, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
15 – Ron Gillispie, Pleasantville (vs. Mainland)
15 – Marcus Harmon, Middle Twp. (vs. Holy Cross)
14 – Tom McKeefery, Lower Cape May Regional (vs. W. Windsor Plainsboro South)
14 – Terrance Witcher, Oakcrest (vs. Seneca)
14 – Evan Brunson, Metropolitan (vs. Rancocas Valley)
13 – Stephon Bell, Penns Grove (vs. Owen J. Roberts)
13 – Sherm Blanford, Communications Tech (vs. Salem)
13 – Kenneth Armstead, Vineland (vs. Middle Twp.)
12 – Trevonn Taylor, Penns Grove (vs. Egg Harbor Twp.)
12 – Malcolm Fentress, Bridgeton (vs. Timber Creek)
12 – Doug Macrone, Archbishop Wood (Woodbury)
11 – Chaz Merriman, Rancocas Valley (vs. Bridgeton)
11 – Malcolm Chase, Penns Grove (vs. Owen J. Roberts)
11 – Kenneth Armstead, Vineland (vs. Winslow Twp.)
11 – Mike Poole, St. Benedict’s Prep (vs. Atlantic Christian)
11 – Derek Grovatt, Seneca (vs. Wildwood)
11 – Matt Leary, Atlantic Christian (vs. St. Benedict’s Prep)
11 – Tyler Reich, Ocean City (vs. Philadelphia Electric)
10 – David Sapp, Bridgeton (vs. Rancocas Valley)
10 – Adam Floyd, Mainland (vs. Pleasantville)
10 – Steve Moore, Timber Creek (vs. Bridgeton)
10 – Eric Bierck, W. Windsor Plainsboro South (vs. Lower Cape May Regional)
10 – Jordan Rhodes, Woodbury (vs. Monsignor Bonner)
10 – Jate Cheshul, Holy Spirit (vs. Parkland)
10 – Anthony Taylor, Egg Harbor Twp. (vs. Wildwood Catholic)

 

7-ASSIST GAMES

9 – Willis Nicholson, Cherokee (vs. Monsignor Bonner)
8 – John Jefferson, Middle Twp. (vs. Holy Cross)
8 – Edward Irizarry, Mainland (vs. Salem)
8 – Shaquille Shannon, Communications Tech (vs. Pleasantville)
7 – Myck Kabongo, St. Benedict’s Prep (vs. Atlantic Christian)
7 – Gameel Stranger, Communications Tech (vs. Pleasantville)
7 – Chris Curran, Ocean City (vs. Cape May Tech)
7 – Conor Bradley, Lower Moreland (vs. Philadelphia Electric)
7 – Brian Purnel, Woodbury (vs. Archbishop Wood)