Boys 2010 bests

20-POINT GAMES

27 – Garrett Kerr, Middle Twp. (vs. Woodbury)
24 – Jack Walsh, Archbishop Wood (vs. Vineland)
24 – DaQuill Gibbs, Wildwood Catholic (vs. Metropolitan)
24 – Asmar Williams, Holy Spirit (vs. Atlantic Christian)
23 – DaQuill Gibbs, Wildwood Catholic (vs. Ocean City)
22 – Carrington Ward, Philadelphia Electric (vs. Hammonton)
21 – Matt Chiusano, Shawnee (vs. Father Judge)
21 – Matt Chiusano, Shawnee (vs. Vineland)
20 – Zak Barrett, Wildwood (vs. Egg Harbor Twp.)
20 – Ge’Shawn Davis, Penns Grove (vs. Pleasantville)
20 – Chris Turner, Ocean City (vs. Wildwood Catholic)
20 – Eddie Mitchell, LaSalle (vs. Communications Tech)

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Garrett Kerr, Middle Twp. (27 Points, 10 Rebounds vs. Woodbury)
Matt Chiusano, Shawnee (21 Points, 18 Rebounds vs. Vineland)
Zak Barrett, Wildwood (20 Points, 12 Rebounds vs. Egg Harbor Twp.)
Matt Bosch, Ocean City (18 Points, 13 Rebounds vs. Holy Cross)
Eddie McWade, Wildwood Catholic (18 Points, 10 Rebounds vs. Wildwood)
Joe Getz, Archbishop Wood (18 Points, 10 Rebounds vs. Woodbury)
Harry Holroyd, Bethesda Chevy Chase (12 Points, 18 Rebounds vs. Rancocas Valley)
Brandon Carrillo, Cape May Tech (12 Points, 16 Rebounds vs. Hammonton)
Aamir Petrose, Woodbury (12 Points, 16 Rebounds vs. Middle Twp.)
Ameer Sorrell, Penns Grove (10 Points, 11 Rebounds vs. Pleasantville)
Kyle Johnston, Pennsauken (10 Points, 10 Rebounds vs. Philadelphia Electric)

10-REBOUND GAMES

18 – Harry Holroyd, Bethesda Chevy Chase (vs. Rancocas Valley)
18 – Matt Chiusano, Shawnee (vs. Vineland)
16 –Aamir Petrose, Woodbury (vs. Middle Twp.)
16 – Brandon Carrillo, Cape May Tech (vs. Hammonton)
14 – Aamir Petrose, Woodbury (vs. Archbishop Wood)
14 – Jate Cheshul, Holy Spirit (vs. Atlantic Christian)
13 – Josh Evans, Pleasantville (vs. Wildwood)
13 – Matt Bosch, Ocean City (vs. Holy Cross)
12 – Luke Piotrowski, Atlantic Christian (vs. Holy Spirit)
12 – Zak Barrett, Wildwood (vs. Egg Harbor Twp.)
12 – Luke Piotrowski, Atlantic Christian (vs. Holy Spirit)
11 – Kareem Jones, Rancocas Valley (vs. Communications Tech)
11 – Ameer Sorrell, Penns Grove (vs. Pleasantville)
11 – Shamus Keegan, Holy Cross (vs. Metropolitan)
11 – Tony Parker, Communications Tech (vs. LaSalle)
10 – Garrett Kerr, Middle Twp. (vs. Woodbury)
10 – George Moore, Lower Cape May (vs. Winslow Twp.)
10 – Joe Getz, Archbishop Wood (vs. Woodbury)
10 – Kyle Johnston, Pennsauken (vs. Philadelphia Electric)
10 – Daulton Sterling, Vineland (vs. Shawnee)
10 – Eddie McWade, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)

7-ASSIST GAMES

7 – Malcolm Chase, Penns Grove (vs. Egg Harbor Twp.)
7 – Zach DeWeese, Wildwood Catholic (vs. Metropolitan)
7 – T. John Casiello, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)