Boys 2011 bests

20-POINT GAMES

37 – Cedric Elleby, Delsea (vs. Wilmington Christian)
27 – Llyod Smith, Holy Cross (vs. Metropolitan)
26 – Andrew Ordille, St. Joe’s (vs. Monsignor Bonner)
26 – Jordan Harmon, Wilmington Christian (vs. Vineland)
25 – Pat Smith, Archbishop Wood (vs. Pennsauken)
24 – Steve Griffin, Father Judge (vs. Holy Cross)
24 – Garrett Wilson, Penns Grove (vs. Hammonton)
24 – Rahim Bunch, Egg Harbor Twp. (vs. Cedar Creek)
23 – Christian Morellite, Hammonton (vs. Penns Grove)
23 – Francis Christian, Wildwood (vs. St. Joe’s)
23 – T. John Casiello, Wildwood Catholic (vs. Hammonton)
21 – Matt Bosch, Ocean City (vs. Pleasantville)
21 – Shaun Russell, Vineland (vs. Westampton Tech)
21 – Paul Moore, Holy Spirit (vs. Atlantic Christian)
21 – T. John Casiello, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
20 – Zak Barrett, Wildwood (vs. St. Joe’s)
20 – Rich Hoskins, Communications Tech (vs. Archbishop Wood)
20 – Michael Smith, Woodbury (vs. Cedar Creek)

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Cedric Elleby, Delsea (37 Points, 16 Rebounds vs. Wilmington Christian)
Garrett Wilson, Penns Grove (24 Points, 11 Rebounds vs. Hammonton)
Vance Matthews, Lower Cape May (19 Points, 14 Rebounds vs. Metropolitan)
Zak Barrett, Wildwood (19 Points, 10 Rebounds vs. Wildwood Catholic)
Cedric Elleby, Delsea (16 Points, 14 Rebounds vs. Westampton Tech)
Larry Jones, Holy Spirit (15 Points, 12 Rebounds vs. Atlantic Christian)
Jaleel Christmon, Absegami (14 Points, 10 Rebounds vs. Montgomery Blair)
Nathan Hickman, Wilmington Christian (14 Points, 10 Rebounds vs. Vineland)
Bob Barbieri, Hammonton (13 Points, 10 Rebounds vs. Penns Grove)
Frank Rokins, Visions Academy (12 Points, 17 Rebounds vs. Absegami)
Marcus Stewart, Westampton Tech (12 Points, 10 Rebounds vs. Delsea)
Avery Walker, Oakcrest (11 Points, 11 Rebounds vs. Pennsauken)
Vance Matthews, Lower cape may (10 Points, 12 Rebounds vs. Wildwood)
Eddie Thomas, Vineland (10 Points, 11 Rebounds vs. Wilmington Christian)

10-REBOUND GAMES 

17 – Frank Rokins, Visions Academy (vs. Absegami)
16 – Cedric Elleby, Delsea (vs. Wilmington Christian)
14 – Vance Matthews, Lower Cape May (vs. Metropolitan)
14 – Cedric Elleby, Delsea (vs. Westampton Tech)
13 – Ge’Shawn Davis, Penns Grove (vs. Hammonton)
13 – Marc Hernandez-Colon, St. Joe’s (vs. Wildwood)
12 – Jeff Barber, Middle Twp. (vs. Egg Harbor Twp.)
12 – Damon Mitchell, Cedar Creek (vs. Woodbury)
12 – Larry Jones, Holy Spirit (vs. Atlantic Christian)
11 – Garrett Wilson, Penns Grove (vs. Hammonton)
11 – Avery Walker, Oakcrest (vs. Pennsauken)
11 – Bazil Jackson, Westampton Tech (vs. Vineland)
11 – Vance Matthews, Lower Cape May (vs. Wildwood)
10 – Jaleel Christmon, Absegami (vs. Montgomery Blair)
10 – Bob Barbieri, Hammonton (vs. Penns Grove)
10 – Neil Peters, Pleasantville (vs. Winslow Twp.)
10 – Isaac Merriel, Winslow Twp. (vs. Pleasantville)
10 – Phillip Mayhue, Winslow Twp. (vs. Pleasantville)
10 – Marcus Stewart, Westampton Tech (vs. Delsea)
10 – Zak Barret, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
10 – Eddie McWade, Wildwood Catholic (vs. Middle Twp.)

7-ASSIST GAMES

7 – Francis Christian, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
7 – Richie Sandoval, Absegami (vs. Visions Academy)
7 – Tommy Rush, Archbishop Wood (vs. Communications Tech)
7 – George Cook, Wildwod Catholic (vs. Wildwood)