Boys 2014 Bests

20-POINT GAMES

31 – Nicholas Corbett, Monsignor Farrell NY (vs. Cherokee)
31 – Ray Young, Camden County Tech (vs. MaST Charter PA)
28 – De’Andre Hunter, Friends’ Central PA (vs. Atlantic Christian)
24 – Paul Bellamy, Cherokee (vs. Monsignor Farrell NY)
22 – Davaughn Mallory, Polytech DE (vs. Cedar Creek)
22 – Keith Braxton, Delsea (vs. Holy Spirit)
21 – Patrick McCain, Penn Charter PA (vs. Woodbury)
21 – Michael Gaines, Cedar Creek (vs. Woodbury)
21 – Cam Freeman, Cape May Tech (vs. Ocean City)
20 – Connor Laverty, Ocean City (vs. Cape May Tech)
20 – Nicholas Corbett, Monsignor Farrell NY (vs. Central Bucks East PA)
20 – Jake McCain, Penn Charter PA (vs. Woodbury)

DOUBLE-DOUBLE GAMES

4 – Jon Hevalow, Atlantic Christian (14 points, 10 rebounds vs. Friends’ Central PA)
20 – Jordan Johnson, Montgomery Blair MD (13 points, 12 rebounds vs. Camden County Tech)
34 – Jordan Teleford, MaST Charter PA (19 points, 16 rebounds vs. Camden County Tech)
21 – Davon Davis, Penns Grove (14 points, 10 rebounds vs. Mastery Charter PA)
10 – Paul Bellamy, Cherokee (10 points, 13 rebounds vs. Schalick)
22 – Michael Hollway, Schalick (17 points, 12 rebounds vs. Central Bucks East PA)
22- Ja’Zere Noel, Woodbury (11 points, 11 rebounds vs. Cedar Creek)
12- Darius Triplett, Woodbury (18 points, 12 rebounds vs. Cedar Creek)
5 – Isaiah Watson, Cedar Creek (14 points, 14 rebounds vs. Woodbury)
13 – Keith Braxton, Delsea (22 points, 13 rebounds vs. Holy Spirit)
1 – John Middleton, Holy Spirit (19 points, 12 rebounds vs. Delsea)

10-REBOUND GAMES

16 – Jordan Teleford, MaST Charter PA (vs. Camden County Tech)
14 – Isaiah Watson, Cedar Creek (vs. Woodbury)
13 – Keith Braxton, Delsea (vs. Holy Spirit)
13 – Alinzo Love, Cape May Tech (vs. Ocean City)
13 – Paul Bellamy, Cherokee (vs. Schalick)
12 – John Middleton, Holy Spirit (vs. Delsea)
12 – Darius Triplett, Woodbury (vs. Cedar Creek)
12 – Michael Hollway, Schalick (vs. Central Bucks East PA)
12 – Jordan Johnson, Montgomery Blair MD (vs. Camden County Tech)
12 – Corey Greer, Middle Township (vs. Mastery Charter PA)
11 – Isaiah Watson, Cedar Creek (vs. Polytech DE)
11 – Ja’Zere Noel, Woodbury (vs. Cedar Creek)
10 – Jon Hevalow, Atlantic Christian (vs. Friends’ Central PA)
10 – Davon Davis, Penns Grove (vs. Mastery Charter PA)

7-ASSIST GAMES

8 – Cornell Rocester, Woodbury (vs. Penn Charter PA)