Boys 2015 Bests

20-POINT GAMES

31 – Pat Holden, Lower Township (vs. Glasgow DE)
26 – Tyler Millan, Lower Moreland PA (vs. Emmaus PA)
25 – Kyion Flanders, Wildwood (vs. Cape May Tech)
24 – Kharon Randolph, Haverford PA (vs. Ocean City)
24 – Arnold Agard, Banneker NY (vs. Lower Moreland PA)
24 – Tim Toney, Middle Township (vs. Banneker NY)
23 – DJ Smith, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
23 – DJ Smith, Wildwood Catholic (vs. Monsignor Farrell NY)
23 – Justin Soto, Wildwood (vs. MaST Charter)
22 – David Kachelries, Emmaus PA (vs. Lower Moreland PA)
21 – Travon Young, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
21 – Sammy Rodriguez, Buena (vs. Atlantic Christian)
21 – Mike Patterson, Williamstown (vs. Wildwood Catholic)
21 – Matt Ayoub, W.T. Woodson PA (vs. Delcastle Tech DE)
21 – Ryan Stover, Upper Dublin PA (vs. Montgomery Blair MD)
20 – Kyion Flanders, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
20 – David Kachelries, Emmaus PA (Middle Township)
20 – Danny Duffy, Lower Moreland PA (vs. Banneker NY)
20 – Connor Laverty, Ocean City (vs. Penn Charter PA)

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Sammy Rodriguez, Buena (21 points, 14 rebounds vs. Atlantic Christian)
Caleb Fields, Wildwood Catholic (19 points, 11 rebounds vs. Williamstown)
Daeqwon Plowden, Mastery Charter North PA (16 points, 14 rebounds vs. Delcastle Tech DE)
Nick Corbett, Monsignor Farrell NY (19 points, 10 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Joey Polczynski, Emmaus PA (15 points, 14 rebounds vs. Lower Moreland PA)
Matiss Kulackovskis, Archbishop Ryan (14 points, 11 rebounds vs. Williamstown)
Jon Hevalow, Atlantic Christian (14 points, 11 rebounds vs. Buena)
Julius Cobb, Montgomery Blair MD (14 points, 10 rebounds vs. Upper Dublin PA)
Luciano Lubrano, Ocean City (13 points, 10 rebounds vs. Upper Dublin PA)
Matt Kachelries, Emmaus PA (13 points, 10 rebounds vs. Middle Township)
Jake Barr, Haddon Heights (10 points, 12 rebounds vs. Maple Shade)

10-REBOUND GAMES

15 – Nick Kenton, Williamstown (vs. Wildwood Catholic)
14 – Sammy Rodriguez, Buena (vs. Atlantic Christian)
14 – Daeqwon Plowden, Mastery Charter North PA (vs. Delcastle Tech DE)
14 – Joey Polczynski, Emmaus PA (vs. Lower Moreland PA)
12 – Jake Barr, Haddon Heights (vs. Maple Shade)
12 – Daeqwon Plowden, Mastery Charter North PA (vs. Cherokee)
11 – Matiss Kulackovskis, Archbishop Ryan (vs. Williamstown)
11 – John Hevalow, Atlantic Christian (vs. Buena)
11 – Caleb Fields, Wildwood Catholic (vs. Williamstown)
11 – Freddie Killian, Archbishop Ryan (vs. Monsignor Farrell)
11 – Will Bell, Wildwood Catholic (vs. Williamstown)
11 – Aneudis Gutierrez, Banneker NY (vs. Middle Township)
10 – Nick Corbett, Monsignor Farrell NY (vs. Wildwood Catholic)
10 – Rijkaard Thelismond, Atlantic Christian (vs. Buena)
10 – Luciano Lubrano, Ocean City (vs. Upper Dublin PA)
10 – Matt Kachelries, Emmaus PA (vs. Middle Township)
10 – Julius Cobb, Montgomery Blair MD (vs. Upper Dublin PA)
10 – Isaiah Henrich, Upper Dublin PA (vs. Montgomery Blair MD)

7-ASSIST GAMES

7 – Ryan Legler, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
7 – Matt Kachelries, Emmaus PA (vs. Middle Township)
7 – Danny Duffy, Lower Moreland PA (vs. Banneker NY)