Boys 2016 Bests

20-POINT GAMES
31 – Luciano Lubrano, Ocean City (vs. Kingsway Regional)
30 – Kyion Flanders, Wildwood (vs. MaST Charter)
30 – Shyheim Abernathy, Phoenixville Area (vs. Mckee)
28 – Pat Holden, Lower Cape May (vs. Buena Regional)
26 – Christopher Ludman, St. Mark’s (vs. Buena Regional)
26 – Justin Smith, Delcastle (vs. Shawnee)
26 – Luciano Lubrano, Ocean City (vs. Phoenixville Area)
25 – Hakim Hart, Kingsway Regional (vs. Ocean City)
24 – Amere Park-Brown, Conrad School of Science (vs. Oakcrest)
24 – Lameen Carter, Glasgow (vs. Pemberton)
23 – Trey Smith, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
23 – Christopher Ludman, St. Mark’s (vs. Burlington City)
22 – Amere Park-Brown, Conrad School of Science (vs. MaST Charter)
22 – Robert Saulin, Pennsville Memorial (vs. Boys Latin)
22 – Joshua Wright, Cape May Tech (vs. King’s Christian)
22 – Dylan Deveney, Shawnee (vs. Delcastle)
22 – Keyon Faulkner-Smith, Mckee (vs. ACIT)
22 – Keenan Wise, Paul VI (vs. Valley Forge Academy)
22 – Avery Close, Phoenixville Area (vs. Mckee)
21 – Daeqwon Plowden, Mastery Charter North (vs. Wildwood Catholic)
20 – Joshua Wright, Cape May Tech (vs. Absegami)
20 – Musa Pough, Benjamin Banneker (vs. Mastery Charter North)
20 – Eli Alvin, Mastery Charter North (vs. Wildwood Catholic)
20 – Caleb Fields, Wildwood Catholic (vs. Mastery Charter North)
eker NY (vs. Lower Moreland PA)
24 – Tim Toney, Middle Township (vs. Banneker NY)
23 – DJ Smith, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
23 – DJ Smith, Wildwood Catholic (vs. Monsignor Farrell NY)
23 – Justin Soto, Wildwood (vs. MaST Charter)
22 – David Kachelries, Emmaus PA (vs. Lower Moreland PA)
21 – Travon Young, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
21 – Sammy Rodriguez, Buena (vs. Atlantic Christian)
21 – Mike Patterson, Williamstown (vs. Wildwood Catholic)
21 – Matt Ayoub, W.T. Woodson PA (vs. Delcastle Tech DE)
21 – Ryan Stover, Upper Dublin PA (vs. Montgomery Blair MD)
20 – Kyion Flanders, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
20 – David Kachelries, Emmaus PA (Middle Township)
20 – Danny Duffy, Lower Moreland PA (vs. Banneker NY)
20 – Connor Laverty, Ocean City (vs. Penn Charter PA)

DOUBLE-DOUBLE GAMES
Luciano Lubrano, Ocean City (31 points, 12 rebounds vs. Kingsway Regional)
Daeqwon Plowden, Mastery Charter North (21 points, 12 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Keyon Faulkner-Smith, Mckee (22 points, 11 rebounds vs. ACIT)
Robert Saulin, Pennsville Memorial (22 points, 10 rebounds vs. Boys Latin)
Julius Cobb, Montgomery Blair (16 points, 15 rebounds vs. Delcastle)
Devin McDowell, Glasgow (12 points, 16 rebounds vs. Boys Latin)
Matt Carter, MaST Charter (17 points, 11 rebounds vs. Wildwood)
Shane Henehan, MaST Charter (15 points, 12 rebounds vs. Wildwood)
Musa Pough, Benjamin Banneker (16 points, 11 rebounds vs. Williamstown)
D’andre Thurmond, Burlington City (13 points, 12 rebounds vs. St. Mark’s)
Daevon Robinson, Shawnee (12 points, 13 rebounds vs. Delcastle)
Daeqwon Plowden, Mastery Charter North (15 points, 10 rebounds vs. Benjamin Banneker)
Shayne Rechner, Kingsway Regional (11 points, 13 rebounds vs. Ocean City)
Damien Sears, Boys Latin (13 points, 11 rebounds vs. Glasgow)
Darius Gary, King’s Christian (14 points, 10 rebounds vs. Owen J. Roberts)
Bobby Walker, Owen J. Roberts (13 points, 11 rebounds vs. Absegami)
Jordan Heck, Pemberton (12 points, 11 rebounds vs. Glasgow)
Shane Henehan, MaST Charter (11 points, 11 rebounds vs. Conrad School of Science)
D’andre Thurmond, Burlington City (10 points, 12 rebounds vs. Lower Cape May)

10-REBOUND GAMES
16 – Devin McDowell, Glasgow (vs. Boys Latin)
15 – Julius Cobb, Montgomery Blair (vs. Delcastle)
13 – Shayne Rechner, Kingsway Regional (vs. Ocean City)
13 – Seanzae Blackman, Pemberton (vs. Glasgow)
13 – Daevon Robinson, Shawnee (vs. Delcastle)
12 – Luciano Lubrano, Ocean City (vs. Kingsway Regional)
12 – Shane Henehan, MaST Charter (vs. Wildwood)
12 – D’andre Thurmond, Burlington City (vs. Lower Cape May)
12 – D’andre Thurmond, Burlington City (vs. St. Mark’s)
11 – Damien Sears, Boys Latin (vs. Glasgow)
11 – Shane Henehan, MaST Charter (vs. Conrad School of Science)
11 – Lateef Hicks, Oakcrest (vs. Wildwood)
11 – Jordan Heck, Pemberton (vs. Glasgow)
11 – Matt Carter, MaST Charter (vs. Wildwood)
11 – Bobby Walker, Owen J. Roberts (vs. Absegami)
11 – Musa Pough, Benjamin Banneker (vs. Williamstown)
11 – Keyon Faulkner-Smith, Mckee (vs. ACIT)
10 – Robert Saulin, Pennsville Memorial (vs. Boys Latin)
10 – Adeboye Akinode, King’s Christian (vs. Cape May Tech)
10 – Darius Gary, King’s Christian (vs. Owen J. Roberts)
10 – Keyse Faulkner-Smith, McKee (vs. ACIT)
10 – Rahmir Moore, Mastery Charter North (vs. Wildwood Catholic)
10 – Daeqwon Plowden, Mastery Charter North (vs. Benjamin Banneker)

7-ASSIST GAMES
8 – Luciano Lubrano, Ocean City (vs. Kingsway Regional)