Girls 2004 bests

20-POINT GAMES

23 – Whitney Walker, Oakcrest (vs. Little Flower)
22 – Genny Farnan, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
22 – Rashidat Junaid, Camden Catholic (vs. Council Rock North)
22 – Antoinette Rivera, Millville (vs. Oakcrest)
21 – Alexis Culbreath, Winslow Township (vs. Vineland)
21 – Amy Dodd, Paint Branch (vs. Penn Charter)
21 – Whitney Walker, Oakcrest (vs. Millville)
20 – Ashley Logue, St. Hubert’s (vs. Bridgeton)
20 – Michelle McKinley, Ocean City (vs. St. Hubert’s)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Brittany Baum, Egg Harbor Township (12 points, 10 rebounds vs. Middle TWP.)
Carrie Biemer, Haddonfield (17 points, 17 rebounds vs. Sacred Heart)
Tara Booker, Absegami (11 points, 10 rebounds vs. Glassboro)
Tara Booker, Absegami (10 points, 10 rebounds vs. Merion Mercy)
Melissa Brooks, Neshaminy (15 points, 11 rebounds vs. Haddonfield)
Kate Brennan, Sterling (15 points, 10 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Althena Gaines, Glassboro (10 points, 12 rebounds vs. Shawnee)
Kristen Garbutt, St. Joseph (17 points, 11 rebounds vs. Cape May Tech)
Meghan Harker, Merion Mercy (18 points, 16 rebounds vs. Shawnee)
Aly Hinton, Council Rock North (11 points, 12 rebounds vs. Camden Catholic)
Asia Johnson, Wildwood (15 points, 13 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Rashidat Junaid, Camden Catholic (17 points, 12 rebounds vs. Penn Charter)
Kelsey McGowan, Sterling (17 points, 10 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Breanna Ockimey, West Catholic (13 points, 10 rebounds vs. Lansdale Catholic)
Shelly Player, Cape May Tech (13 points, 12 rebounds vs. St. Joseph)
Antoinette Rivera, Millville (22 points, 13 rebounds vs. Oakcrest)
Krissy Rosario, Absegami (13 points, 14 rebounds vs. Glassboro)
Krissy Rosario, Absegami (14 points, 12 rebounds vs. Merion Mercy)
Tracy Smith, Winslow Township (13 points, 11 rebounds vs. Vineland)
Whitney Walker, Oakcrest (23 points, 16 rebounds vs. Little Flower)

 

10-REBOUND GAMES

17 – Carrie Biemer, Haddonfield (vs. Sacred Heart)
17 – Asia Johnson, Wildwood (vs. Ocean City)
16 – Meghan Harker, Merion Mercy (vs. Shawnee)
16 – Whitney Walker, Oakcrest (vs. Little Flower)
14 – Antoinette Rivera, Millville (vs. Oakcrest)
14 – Krissy Rosario, Absegami (vs. Glassboro)
13 – Asia Johnson, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
13 – Sasha Simpson, Lenape (vs. Little Flower)
13 – Kate Wojdula, Lansdale Catholic (vs. C.B. East)
12 – Althena Gaines, Glassboro (vs. Shawnee)
12 – Aly Hinton, Council Rock North (vs. Camden Catholic)
12 – Rashidat Junaid, Camden Catholic (vs. Penn Charter)
12 – Shelly Player, Cape May Tech (vs. St. Joseph)
12 – Krissy Rosario, Absegami (vs. Merion Mercy)
11 – Melissa Brooks, Neshaminy (vs. Haddonfield)
11 – Kristen Garbutt, St. Joseph (vs. Cape May Tech)
11 – Estrana Russell, Neshaminy (vs. Highland)
11 – Tracy Smith, Winslow Township (vs. Vineland)
10 – Brittany Baum, Egg Harbor Township (vs. Middle Township)
10 – Tara Booker, Absegami (vs. Glassboro)
10 – Tara Booker, Absegami (vs. Merion Mercy)
10 – Danielle Brady, Ocean City (vs. St. Hubert’s)
10 – Kate Brennan, Sterling (vs. Wildwood Catholic)
10 – Andrea Brown, Vineland (vs. Wildwood Catholic)
10 – Amy Dodd, Paint Branch (vs. Council Rock North)
10 – Rachel Fowler, Glassboro (vs. Shawnee)
10 – Alexis Kirsteier, C.B. East (vs. Holy Spirit)
10 – Kesley McGowan, Sterling (vs. Wildwood Catholic)
10 – Breanna Ockimey, West Catholic (vs. Lansdale Catholic)

 

7-ASSIST GAMES

8 – MacKenzie O’Brien, Shawnee (vs. Merion Mercy)