Girls 2005 bests

20-POINT GAMES

29 Ashley Durham, Sacred Heart (vs Shawnee)
29 Tara Booker, Absegami (vs St. John Villa)
25 Danielle Smallwood, West Catholic (vs St. John Villa)
25 Christine Wooding, Mainland (vs Archbishop Ryan)
25 Courtney Formica, Lansdale Catholic (vs MSIT)
24 Christine Wooding, Mainland (vs Highland)
24 Tara Booker, Absegami (vs St. Basil)
21 Charity Harris, Vineland (vs Hatboro-Horsham)
21 Elyse Standen, Hammonton (vs Millville)
20 Lindsay Alexander, Lower Moreland (vs Shawnee)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Tara Booker, Absegami (29 points, 15 rebounds vs St. John Villa)
Latifah McNeal, Wildwood (17 points, 12 rebounds vs Bridgeton)
Chelsi Johnson, Holy Spirit (16 points, 11 rebounds vs Bethesda-Chevy Chase)
Holly Pfiefer, Neshaminy (16 points, 10 rebounds vs Seneca)
Addie Micir, Council Rock North (16 points, 10 rebounds vs Bethesda-Chevy Chase)
Tinysia Rassman, E.H.T. (15 points, 17 rebounds vs St. Joe’s)
Latifah McNeal, Wildwood (14 points, 12 rebounds vs Millville)
Caroline Huber, Penn Charter (14 points, 13 rebounds vs Middle Twp.)
Kira Maier, Shawnee (14 points, 11 rebounds vs Sacred Heart)
Megan Byrne, Hatboro-Horsham (13 points, 11 rebounds vs Vineland)
Courtney Haggerty, Hatboro-Horsham (12 points, 11 rebounds vs Vineland)
Holly Pfiefer, Neshaminy (12 points, 13 rebounds vs Lower Cape May)
Kristina Danella, Red Bank Catholic (12 points, 11 rebounds vs Council Rock North)
Jasmine Crew, Camden Catholic (12 points, 13 rebounds vs Nazareth Academy)
Chelsea Kowalewski, Seneca (11 points, 13 rebounds vs Neshaminy)
Nicole Caraline, Lower Moreland (11 points, 15 rebounds vs Oakcrest)
Brazyl Robinson-Richardson, Collingswood (11 points, 12 rebounds vs St. Joe’s)
Latifah McNeal, Wildwood (10 points, 14 rebounds vs Wildwood Catholic)

 

10-REBOUND GAMES

17 Tinysia Rassman, E.H.T. (vs St. Joe’s)
15 Nicole Caraline , Lower Moreland (vs Oakcrest)
15 Tara Booker, Absegami (vs St. John Villa)
14 Latifah McNeal, Wildwood (vs Wildwood Catholic)
13 Caroline Huber, Penn Charter (vs Middle Twp.)
13 Chelsea Kowalewski, Seneca (vs Neshaminy)
13 Erin Wolgamut, Shawnee (vs Sacred Heart)
13 Meghan Harker, Paul VI (vs Saint Hubert’s)
13 Jasmine Crew, Camden Catholic (vs Nazareth Academy)
12 Raelle Smalls, Oakcrest (vs Sacred Heart)
12 Laura Idell, St. Joe’s (vs E.H.T.)
12 Brazyl Robinson-Richardson, Collingswood (vs St. Joe’s)
12 Latifah McNeal, Wildwood (vs Millville)
12 Latifah McNeal, Wildwood (vs Bridgeton)
11 Courtney Haggerty, Hatboro-Horsham (vs Penn Charter)
11 Chelsi Johnson, Holy Spirit (vs Bethesda-Chevy Chase)
11 Kira Maier, Shawnee (vs Sacred Heart)
11 Nicole Caraline, Lower Moreland (vs Shawnee)
11 Kristina Danella, Red Bank Catholic (vs Council Rock North)
10 Holly Pfiefer, Neshaminy (vs Seneca)
10 Kate Marino, Seneca (vs Wildwood Catholic)
10 Addie Micir, Council Rock North (vs Bethesda-Chevy Chase)

 

7-ASSIST GAMES

7 Shakiyrah Bishop, Wildwood (vs Bridgeton)
7 Danielle Barber, Middle Twp. (vs Vineland)