Girls 2011 bests

20-POINT GAMES

34 – Kahleah Copper, Prep Charter (vs. Washington Twp.)
26 – Kahleah Cooper, Prep Charter (vs. Berks Catholic)
25 – Kelly Giedemann, Washington Twp. (vs. Ocean City)
24 – Jessica Freeman, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
22 – Kristine Miller, Cedar Creek (vs. Mainland)
22 – Susan Bossler, Berks Caholic (vs. Prep Charter)
21 – Kristine Miller, Cedar Creek (vs. Pope John Paul II)
21 – Ashli Weems, Millville (vs. Wildwood Catholic)
21 – Lauren Crisler, North Penn (vs. Holy Spirit)
20 – Danielle Gasperi, Nazareth Academy (vs. Neshaminy)

 

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Kahleah Cooper, Prep Charter (34 Points, 22 Rebounds vs. Washington Twp.)
Kristine Miller, Cedar Creek (22 Points, 10 Rebounds vs. Mainland)
Ashli Weems, Millville (21 Points, 20 Rebounds vs. Wildwood Catholic)
Kristine Miller, Cedar Creek (21 Points, 11 Rebounds vs. Pope John Paul II)
Kylie Giedemann, Washington Twp. (19 Points, 10 Rebounds vs. Prep Charter)
Marie Rossignoli, Berks Catholic (17 Points, 10 Rebounds vs. Prep Charter)
Camila Alonso, Lyndhurst (16 Points, 11 Rebounds vs. Cape May Tech)
Omowumi Rafiu, Neumann-Goretti (16 Points, 11 Rebounds vs. Holy Spirit)
Sajanna Bethea, Pennsbury (16 Points, 10 Rebounds vs. Holy Spirit)
Mariya Ruban, Our Lady of Mercy (15 Points, 12 Rebounds vs. Absegami)
Alexis Olson, Cape May Tech (14 Points, 14 Rebounds vs. Lyndhurst)
Kristina Startare, Middle Twp. (14 Points, 11 Rebounds vs. Sacred Heart)
Ardena Moses, Vineland (14 Points, 11 Rebounds vs. Winslow Twp.)
Tay-Tay Loatman, Sacred Heart (13 Points, 14 Rebounds vs. Neshaminy)
Inyda Lucas, Imhotep Charter (13 Points, 13 Rebounds vs. St. Basil)
Julia Duggan, Ocean City (13 Points, 10 Rebounds vs. Berks Catholic)
Steph Knauer, North Penn (12 Points, 14 Rebounds vs. Holy Spirit)
Julia Duggan, Ocean City (12 Points, 12 Rebounds vs. Washington Twp.)
Kristina Startare, Middle Twp. (12 Points, 11 Rebounds vs. Nazareth Academy)
Ashli Weems, Millville (10 Points, 14 Rebounds vs. Imhotep Charter)
Amy Macaluso, Mainland (10 Points, 10 Rebounds vs. Cedar Creek)

 

10-REBOUND GAMES

22 – Kahleah Cooper, Prep Charter (vs. Washington Twp.)
21 – Omowumi Rafiu, Neumann-Goretti (vs. North Penn)
16 – Alexis Olson, Cape May Tech (vs. Hammonton)
14 – Tay-Tay Loatman, Sacred Heart (vs. Neshaminy)
14 – Alexis Olson, Cape May Tech (vs. Lyndhurst)
14 – Ashli Weems, Millville (vs. Imhotep Charter)
14 – Steph Knauer, North Penn (vs. Holy Spirit)
14 – Anne Brewer, Our Lady of Mercy (vs. Methacton)
13 – Inyda Lucas, Imhotep Charter (vs. St. Basil)
12 – Adrianne Small, Paul VI (vs. Mainland)
12 – Raya Stearn, Nazareth Academy (vs. Middle Twp.)
12 – Stephanie Donohoe, Neshaminy (vs. Nazareth Academy)
12 – Julia Duggan, Ocean City (vs. Washington Twp.)
12 – Mariya Ruban, Our Lady of Mercy (vs. Absegami)
12 – Jenna Long, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
11 – Kristine Miller, Cedar Creek (vs. Pope John Paul II)
11 – Kristina Startare, Middle Twp. (vs. Nazareth Academy)
11 – Katie Logue, Owen J. Roberts (vs. Vineland)
11 – Camila Alonso, Lyndhurst (vs. Cape May Tech)
11 – Kristina Startare, Middle Twp. (vs. Sacred Heart)
11 – Ardena Moses, Vineland (vs. Winslow Twp.)
11 – Omowumi Rafiu, Neumann-Goretti (vs. Holy Spirit)
11 – Kelsey Watson, Methacton (vs. Our Lady of Mercy)
10 – Michelina Hesse, Cedar Creek (vs. Pope John Paul II)
10 – Amy Macaluso, Mainland (vs. Cedar Creek)
10 – Kristine Miller, Cedar Creek (vs. Mainland)
10 – Kylie Giedemann, Washington Twp. (vs. Prep Charter)
10 – Julia Duggan, Ocean City (vs. Berks Catholic)
10 – Gina Lewis, Holy Spirit (vs. Neumann-Goretti)
10 – Marie Rossignoli, Berks Catholic (vs. Prep Charter)
10 – Erin Molina, Shawnee (vs. Pennsbury)
10 – Eva Sodaitis, Absegami (vs. Central Regional)
10 – Jae Jackson, Pennsbury (vs. Holy Spirit)
10 – Sajanna Bethea, Pennsbury (vs. Holy Spirit)

 

7-ASSIST GAMES

9 – Karissa Bourbea, Ocean City (vs. Berks Catholic)
8 – Molly Janiszewski, Berks Catholic (vs. Prep Charter)
7 – Lexi Bruno, Sacred Heart (vs. Neshaminy)
7 – Brittany Levario, Lyndhurst (vs. Cape May Tech)
7 – Megan Schaffer, Neshaminy (vs. Nazareth Academy)
7 – Brenda McDermott, North Penn (vs. Holy Spirit)