Girls 2012 bests

20-POINT GAMES

31 – Jessica Freeman, Wildwood (vs. Lindenwold)
25 – Anndrea Lloyd, Lindenwold (vs. ACIT)
24 – Lauren Legler, Middle Township (vs. Millville)
24 – Taylor McGlashan, Cherokee (vs. Mainland)
23 – Kelsey Watson, Methacton (vs. Red Bank Catholic)
22 – Caroline Corcoran, Red Bank Catholic (vs. Methacton)
22 – Jessica Freeman, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
21 – Kanesha Foster, Oakcrest (vs. Robbinsville)
21 – Olivia Rulon, Wildwood Catholic (vs. Vineland)
21 – Nikki Testa, Owen J. Roberts (vs. Lyndhurst)
20 – Lauren Crisler, North Penn (vs. Millville)
20 – Alex Raring, Mainland (vs. Robbinsville)
20 – Amanda Schmidt, Delsea (vs. Central Regional)
20 – Arianna Stokes, Vineland (vs. Wildwood Catholic)

DOUBLE-DOUBLE GAMES

Sajanna Bethea, Pennsbury (11 points, 12 rebounds vs. Methacton)
Indiah Cauley, Prep Charter (14 points, 13 rebounds vs. Red Bank Catholic)
Lauren Crisler, North Penn (20 points, 13 rebounds vs. Millville)
Lauren Crisler, North Penn (15 points, 11 rebounds vs. St. Basil)
Cezanne Czworkowski, Cape May Tech (12 points, 12 rebounds vs. Oakcrest)
Nicole Dombrowski, Nazareth Academy (14 points, 10 rebounds vs. Council Rock North)
Jessica Freeman, Wildwood (22 points, 10 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Jessica Freeman, Wildwood (14 points, 11 rebounds vs. Cape May Tech)
Madie Gibson, Lower Cape May (11 points, 10 rebounds vs. Springfield-Delco)
Anndrea Lloyd, Lindenwold (25 points, 12 rebounds vs. ACIT)
Kayla Mayers, Woodstown (14 points, 10 rebounds vs. Neshaminy)
Kayla Mayers, Woodstown (14 points, 12 rebounds vs. Lyndhurst)
Katie McCallion, Wildwood Catholic (14 points, 13 rebounds vs. Wildwood)
Sarah Oliveira, Neshaminy (12 points, 13 rebounds vs. Owen J. Roberts)
Alexis Olson, Cape May Tech (12 points, 12 rebounds vs. Wildwood)
Alexis Olson, Cape May Tech (12 rebounds, 10 blocks vs. Oakcrest)
Alex Poplawski, Springfield-Delco (16 points, 20 rebounds vs. Lower Cape May)
Alex Raring, Mainland (20 points, 13 rebounds vs. Robbinsville)
Olivia Rulon, Wildwood Catholic (21 points, 10 rebounds vs. Vineland)
Olivia Rulon, Wildwood Catholic (18 points, 11 rebounds vs. Wildwood)
Arielle Schafer, Absegami (13 points, 10 rebounds vs. ACIT)
Arianna Stokes, Vineland (20 points, 13 rebounds vs. Wildwood Catholic)
Tori Smick, Woodstown (12 points, 10 rebounds vs. Neshaminy)
Eva Sodaitis, Absegami (11 points, 14 rebounds vs. Wildwood)
Kelsey Watson, Methacton (17 points, 14 rebounds vs. Pennsbury)

10-REBOUND GAMES

20 – Alex Poplawski, Springfield-Delco (vs. Lower Cape May)
15 – Katie McCallion, Wildwood Catholic (vs. Council Rock North)
15 – Alexis Vega, Nazareth Academy (s. Council Rock North)
14 – Johnna Machin, Hallahan (vs. Lower Cape May)
14 – Eva Sodaitis, Absegami (vs. Wildwood)
14 – Kelsey Watson, Methacton (vs. Pennsbury)
13 – Nazirah Baskerville, ACIT (vs. Lindenwold)
13 – Indiah Cauley, Prep Charter (vs. Red Bank Catholic)
13 – Lauren Crisler, North Penn (vs. Millville)
13 – Katie McCallion, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
13 – Sarah Oliveira, Neshaminy (vs. Owen J. Roberts)
13 – Alex Raring, Mainland (vs. Robbinsville)
13 – Arianna Stokes, Vineland (vs. Wildwood Catholic)
12 – Sajanna Bethea, Pennsbury (vs. Methacton)
12 – Cezanne Czworkowski, Cape May Tech (vs. Oakcrest)
12 – Gace Fallon, Red Bank Catholic (vs. Prep Charter)
12 – Anndrea Lloyd, Lindenwold (vs. ACIT)
12 – Kayla Mayers, Woodstown (vs. Lyndhurst)
12 – Jessica McAnulty, Cape May Tech (vs. Cherokee)
12 – Alexis Olson, Cape May Tech (vs. Oakcrest)
12 – Alexis Olson, Cape May Tech (vs. Wildwood)
12 – Jasmine Page, Robbinsville (vs. Oakcrest)
12 – Tori Smick, Woodstown (vs. Lyndhurst)
11 – Brielle urnett, Oakcrest (vs. Robbinsville)
11 – Lauren Crisler, North Penn (vs. St. Basil)
11 – Nicole Dombrowski, Nazareth Academy (vs. Vineland)
11 – Jessica Freeman, Wildwood (vs. Cape May Tech)
11 – Olivia Rulon, Wildwood Catholic (vs. Wildwood)
11 – Ashli Weems, Millville (vs. North Penn)
10 – Nicole Dombrowski, Nazareth Academy (vs. Council Rock North)
10 – Jessica Freeman, Wildwood (vs. Wildwood Catholic)
10 – Madie Gibson, Lower Cape May (vs. Springfield-Delco)
10 – Kayla Mayers, Woodstown (vs. Neshaminy)
10 – Olivia Rulon, Wildwood Catholic (vs. Vineland)
10 – Nicole Sangillo, Lower Cape May (vs. Delsea)
10 – Arielle Schafer, Absegami (vs. ACIT)
10 – Tori Smick, Woodstown (vs. Neshaminy)
10 – Teresa Walsh, Owen J. Roberts (vs. Neshaminy)