2015 Boys Results

2015 Boys Results

livescores_ico
Live Scores 
pbp_ico
Play by Play
boxscores_ico
Box Scores
watch_ico
Watch 
Radio_icoListen Live  Photos_ico
Photos 

WEDNESDAY, DECEMBER 23
CREST SAVINGS BANK presents the BBC’s BATTLE AT THE BOARDS showcase event

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 3:45pm Boardwalk Classic Boys Showcase Game (Court B)    
    Maple Shade 45 vs Haddon Heights 68 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:00pm Boardwalk Classic Boys Showcase Game    
    Haverford School (PA) 35 vs Ocean City 44 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 7:30pm Andrew Alameno Boys Island Championship Game    
    Wildwood Catholic 85 vs Wildwood 64 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Radio_ico  Photos_ico

SATURDAY, DECEMBER 26

 Visit the Future Stars Showcase page for additional games      
     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 4:15pm Bernie McCracken Memorial Boys Bracket Game    
    MaST Charter (PA) 57 vs Wildwood 54 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 6:00pm Bernie McCracken Memorial Boys Bracket Game
    Boys Latin (PA) 78  vs Cape May Tech 20 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
  7:30pm  Ernie Troiano Sr Memorial Boys Bracket Game    
     Kings Christian 32  vs  Lower Cape May 34  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

SUNDAY, DECEMBER 27

    Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 11:15am Bernie McCracken Memorial Boys Bracket Consolation Game
    Cape May Tech 57 OT vs Wildwood 49 OT livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:30pm Ernie Troiano Sr Memorial Boys Bracket Game
    Lower Cape May 50 vs Glasgow (DE) 57 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:00pm Bernie McCracken Memorial Boys Bracket Championship Game
    Boys Latin (PA) 60 vs MaST Charter (PA) 25 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm Frank McAlarnen Memorial Boys Bracket Game     
    Monsignor Farrell (NY) 63 vs  Wildwood Catholic 50  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Radio_ico Photos_ico
 7:15pm Frank McAlarnen Memorial Boys Bracket Game          
    Archbishop Ryan (PA) 44 vs  Williamstown 34  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

MONDAY, DECEMBER 28

     Visitor Team (Dark Shirts)   Home Team (Light Shirts)  
 11:15am Dave Lewis Memorial Boys Bracket Game    
    Buena 54 OT vs Atlantic Christian 59 OT livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 12:45pm Dave Lewis Memorial Boys Bracket Game
Montclair 52 vs Oakcrest 38 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:15pm Ernie Troiano Sr Boys Memorial Bracket Game
Glasgow (DE) 64 vs Kings Christian 36 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:00pm Frank McAlarnen Memorial Boys Bracket Consolation Game
    Wildwood Catholic 61 vs Williamstown 57 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:30pm Frank McAlarnen Memorial Boys Bracket Championship Game    
    Monsignor Farrell 39 vs Archbishop Ryan 55 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 7:15pm Big Al Memorial Boys Bracket Game         
    Delcastle Tech (DE) 55 vs W.T. Woodson (VA) 65  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 8:45pm Big Al Memorial Boys Bracket Game         
    Mastery Charter North (PA) 29 vs Cherokee 58 livescores_ico  pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

TUESDAY, DECEMBER 29

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 9:45am Dave Lewis Memorial Boys Bracket Consolation Game    
    Oakcrest 40 OT  vs Buena 38 OT livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 11:15am John Pierantozzi Boys Bracket Game    
    Upper Dublin (PA) 49 vs Ocean City 59 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 12:45pm John Pierantozzi Boys Bracket Game
    Penn Charter (PA) 50 vs Montgomery Blair (MD) 29 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:15pm Dave Lewis Memorial Boys Bracket Championship Game
    Atlantic Christian 31 vs Montclair 53 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:15pm Big Al Memorial Boys Bracket Consolation Game
    Mastery Charter North (PA) 50 vs  Delcastle Tech (DE) 45 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm Big Al Memorial Boys Bracket Championship Game
     W.T. Woodson (VA) 59 vs Cherokee 62 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 7:15pm William “Chickie” Ludman Memorial Boys Bracket Game
    Emmaus (PA) 69 vs Middle Township 43 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Radio_ico Photos_ico
 8:45pm  William “Chickie” Ludman Memorial Boys Bracket Game    
    Lower Moreland (PA) 69 vs Banneker (NY) 57 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

WEDNESDAY, DECEMBER 30

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 11:30am John Pierantozzi Boys Bracket Consolation Game    
    Montgomery Blair (MD) 42 vs Upper Dublin (PA) 50 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 1:00pm John Pierantozzi Boys Bracket Championship Game   
    Ocean City 45 vs Penn Charter (PA) 40 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:45pm William “Chickie” Ludman Memorial Boys Bracket Consolation Game  
     Banneker 43 vs  Middle Township 55 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:15pm William “Chickie” Ludman Memorial Boys Bracket Championship Game
     Emmaus 66 vs  Lower Moreland 73 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico