2015 Girls Results

2015 Girls Results

livescores_ico
Live Scores 
pbp_ico
Play by Play
boxscores_ico
Box Scores
watch_ico
Watch 
Radio_icoListen Live  Photos_ico
Photos  

WEDNESDAY, DECEMBER 23

CREST SAVINGS BANK presents the BBC’s BATTLE AT THE BOARDS showcase event
     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 5:30pm Boardwalk Classic Girls Showcase Game      
    Clearview 43 vs Lower Cape May Regional 25 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm Andrew Alameno Girls Island Championship Game  (Court A)    
    Wildwood Catholic 63 vs Wildwood 44 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Radio_ico  Photos_ico

SATURDAY, DECEMBER 26

Visit the Future Stars Showcase page for additional games  
     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 1:00pm George Betz Memorial Girls Bracket Game (Court A) 
    Cedar Creek 41 vs Atlantic City 42 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:30pm  George Betz Memorial Girls Bracket Game (Court A)  
    Radnor (PA) 65 OT (4) vs Archbishop Ryan (PA) 68 OT (4) livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

SUNDAY, DECEMBER 27

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 9:45am George Betz Memorial Girls Bracket Consolation Game
    Radnor (PA) 50 vs Cedar Creek 25 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 11:15am Jay Craven Memorial Girls Bracket Game
    Our Lady of Mercy 24 vs Cape May Tech 41 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 12:45pm Jay Craven Memorial Girls Bracket Game
    Delsea 23 vs Lower Cape May 41 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:15pm George Betz Memorial Girls Bracket Championship Game
    Archbishop Ryan (PA) 39 vs Atlantic City 40 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:15pm Genny Farnan-Robinson Girls Bracket Game
    Haverford (PA) 46 vs Wildwood Catholic 33 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm Genny Farnan-Robinson  Girls Bracket Game
    Penn Charter (PA) 56 vs Egg Harbor Township 24 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 7:15pm  Ray Martin Memorial Girls Bracket Game     
    Winslow Township 31 vs  Middle Township 24  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
8:45pm Ray Martin Memorial Girls Bracket Game     
     Methacton (PA) 41 vs  Newark Academy 42  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

MONDAY, DECEMBER 28

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 9:45am Jay Craven Memorial Girls Bracket Consolation Game    
    Our Lady of Mercy 33 vs Delsea 44 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 11:15am Kaitlin Anzelone Memorial Girls Bracket Game
MaST Charter (PA) 22 vs Wildwood 52 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 12:45pm Kaitlin Anzelone Memorial Girls Bracket Game
St Joseph 25 vs Brandywine (DE) 30 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:15pm Jay Craven Memorial Girls Bracket Championship Game
 Cape May Tech 22 vs  Lower Cape May 38 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:15pm Genny Farnan-Robinson Bracket Consolation Game
    Egg Harbor Township 28 vs Wildwood Catholic 58 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm Genny Farnan-Robinson Bracket Championship Game
    Penn Charter 45 vs Haverford 39 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
7:15pm Ray Martin Memorial Girls Bracket Consolation Game    
    Middle Township 35 vs Methacton 34 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
8:45pm  Ray Martin Memorial Girls Bracket Championship Game         
     Newark 50 vs   Winslow 38 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

TUESDAY, DECEMBER 29

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 9:45am Kaitlin Anzelone Memorial Girls Bracket Consolation Game    
    St Joseph 42 vs MaST Charter 14 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 11:15am GWITDA Girls Bracket Game
    Atlantic Tech 48 vs Hammonton 28 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 12:45pm GWITDA Girls Bracket Game
    Nazareth 31 vs Springfield-Delco (PA) 44 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:15pm Kaitlin Anzelone Memorial Girls Bracket Championship Game
    Brandywine 24 vs Wildwood 39 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 4:15pm John Carlson Memorial Girls Bracket Game
    Downingtown East (PA) 25 vs Ocean City 39 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 5:45pm John Carlson Memorial Girls Bracket Game
    Berks Catholic (PA) 40 vs Council Rock North (PA) 36 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 7:15pm Bill Osborn Memorial Girls Bracket Game    
    Great Valley (PA) 32 vs Camden Catholic 53 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
  8:45pm Bill Osborn Memorial Girls Bracket Game         
     Conestoga (PA) 49 vs   Atlantic Christian 34  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

WEDNESDAY, DECEMBER 30

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 10:15am GWITDA Girls Bracket Consolation Game    
    Hammonton 32 vs Nazareth 42 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 11:45am GWITDA Girls Bracket Championship Game   
    Springfield-Delco (PA) 42 vs Atlantic Tech 23 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 1:30pm John Carlson Memorial Girls Bracket Consolation Game  
    Downingtown East (PA) 31 vs  Council Rock North (PA) 42 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 3:00pm John Carlson Memorial Girls Bracket Championship Game
    Ocean City 31 vs Berks Catholic (PA) 27 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
4:45pm  Bill Osborn Memorial Girls Bracket Consolation Game   
    Atlantic Christian 27 vs  Great Valley (PA) 40 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
6:15pm Bill Osborn Memorial Girls Bracket Championship Game   
    Camden Catholic 52 vs  Conestoga (PA) 43 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico