Boys

2017 Boys Tentative Schedule

All boys games unless indicated are on Court B in the West Hall. Visiting team listed first, Home team listed second. All teams are from New Jersey unless otherwise noted

(updated 10-16-2017)

livescores_ico
Live Scores 
pbp_ico
Play by Play
boxscores_ico
Box Scores
watch_ico
Watch 
Radio_icoListen Live  Photos_ico
Photos 

Due to the nature of sporting events, all times are approximate. Times will vary due to overtime, injury, etc. Please follow us on social media for last minutes changes.

SATURDAY, DECEMBER 23
CREST SAVINGS BANK presents the BBC’s BATTLE AT THE BOARDS showcase event
     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
 1:00pm Boardwalk Classic Boys Showcase Game    
    Egg Harbor Twp HS vs Cumberland Regional HS livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 2:30pm Boardwalk Classic Boys Showcase Game    
    Ocean City HS vs Burlington City HS livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
4:15pm Boardwalk Classic Boys Showcase Game
    Middle Township HS vs  Lower Cape May Regional HS livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
 6:00pm Andrew Alameno Boys Island Championship Game    
    Wildwood HS vs Wildwood Catholic HS livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

TUESDAY, DECEMBER 26

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
11:15am G Bracket Game
    Oakcrest HS vs  DelCastle Tech (DE)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
12:45pm G Bracket Game
    Cape May Tech HS vs  Wall Township HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
2:15pm Showcase Game
    Burlington City HS vs  Cumberland Regional HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
4:00pm A Bracket Game
    Millville HS vs  Lower Moreland HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
5:30pm A Bracket Game
    Ocean City HS  vs Conrad Sciences (DE)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
7:00pm Showcase Game
    Middle Township HS vs  Burlington County Institute of Technology  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

WEDNESDAY, DECEMBER 27

    Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
9:30am A Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
11:00am G Consolation Game
          livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
12:30pm D Bracket Game
    St Marks HS (DE)   Boys Latin of Phila Charter (PA)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
2:00pm D Bracket Game
    Lower Cape May Regional HS   Northeast HS (PA)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
3:45pm E Bracket Game
    Penn Charter HS (PA)   Benjamin Banneker HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
5:15pm E Bracket Game
    Shawnee HS   Bethesda-Chevy Chase (MD)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
6:45pm G Championship Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
8:30pm A Championship Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

THURSDAY, DECEMBER 28

     Visitor Team (Dark Shirts)   Home Team (Light Shirts)  
9:30am D Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
11:00am E Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
12:30pm H Bracket Game
    Buena Regional HS   Tacony Charter (PA)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
2:00pm H Bracket Game
    Tower Hill HS (DE)   Vineland HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
3:30pm E Championship Game
 livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
5:15pm D Championship Game
livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
7:00pm B Bracket Game
Cherokee HS Springside Chestnut Hill HS (PA)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
8:30pm B Bracket Game
Monsignor Farrell HS (NY) Glasgow HS (DE)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

FRIDAY, DECEMBER 29

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
9:30am H Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
11:00am B Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
12:30pm F Bracket Game
    MaST Community Charter (PA)   Absegami HS  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
2:00pm F Bracket Game
    Wildwood HS   Phoenixville HS (PA)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
3:30pm H Championship Game
          livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
5:15pm C Bracket Game
    Williamstown HS   Father Judge HS (PA) livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
6:45pm C Bracket Game
    Montgomery Blair HS (MD)   Wildwood Catholic HS livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
8:15pm B Championship Game
          livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

SATURDAY, DECEMBER 30

     Visitor Team (Dark Shirts)    Home Team (Light Shirts)  
11:00am C Consolation Game
          livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
12:30pm F Consolation Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
2:15pm Showcase Game
Paul VI Glasgow HS (DE)  livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
4:00pm F Championship Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico
5:45pm C Championship Game
           livescores_ico pbp_ico boxscores_ico Photos_ico

Printable PDF Schedule
Print-Icon